Poohlédneme se za hospodářskými zvířaty. Do této skupiny patří například slepice, kozy, perličky, prasata, drůbež, králíci, skot a další. Tyto zvířata se dělí na zvířata podle užitku. Chováme zvířata na vejce, kožešinu, maso, tuk, kosti a podobné. V poslední době se velice uchytilo prasátko, které si doma lidé chovají jako domácího mazlíčka. Nemyslí se tedy na žádný užitek z něj, pouze radost jako z klasického mazlíčka, například jako kočku.
Jeho název vypovídá i o jeho vzhledu, a to: Trpasličí prasátko. Tato prasátka jsou velice inteligentní. Učí se i základním povelům jako pes, nicméně se nedokáže naučit povely tak rychle jako on. Oplývají nesmírnou zvědavostí a touhou vidět svět. Trpasličí prasátko si často lidé zaměňují za klasická prasata a mají o tomto trendu falešné dojmy a představy. Bohužel se z těchto prasátek stal byznys. Lidé kříží tyto prasátka s klasickými prasaty, a tak mohou dorůst obřích rozměrů. Pokud si prasátko chcete zakoupit, kupte jej pouze z dobře ověřených chovů.
Pár lidí chová i klasická hospodářská zvířata jako své mazlíčky. Například kozy, ale dokonce i slepice. Dávají jim jména a chodí s nimi na procházky. A proč ne? Zvíře jako zvíře a pokud naše srdce tíhne k jinému mazlíčkovi, než jsou ti klasičtí, vezmou si k sobě trošku něco jiného. Dokázali byste si představit, že byste chovali takovou slípku stejně jako například morčátko či kočičku? O nepořádek by nebylo nouze, takže kdo by si ji pořídil do bytu, musel by být nejspíše sebevrah anebo uklízecí maniak, co myslíte? Osobně bych nedokázala chovat takového zvířecího mazlíčka u sebe doma.
Zajímavost: Jako hospodářská zvířata se chovají dokonce i plazi jako jsou hadi, krokodýli, a i aligátoři a skokani (přímo skokan volský – jedna z největších žabek na světě s úžasným „bučivým hlasem“). Tyto hospodářská zvířata se chovají v Asii kvůli kůži a masu.